Aktualności
To technologiczne rozwiązanie usprawni zarządzanie tymi chorobami - dowiodły trzy niezależne badania naukowców z Australii, Indonezji, Bangladeszu i Słowacji.
14.10.2022
To może być zespół niepokojących sygnałów, świadczących o prawdopodobieństwie zachorowania.
14.10.2022
Choć móżdżek znany jest głównie z tego, że zapewnia koordynację i precyzję ruchów, jak wykazały nowe badania, ma też związek z zapamiętywaniem emocji
07.10.2022
Dzięki specjalnie opracowanym grom komputerowym seniorzy mogą poprawić uwagę i pamięć oraz inne funkcje poznawcze, a nawet polepszyć poczucie równowagi i obniżyć ciśnienie tętnicze.
Uszkodzenie mózgu, do jakiego doszło u dzieci ze skrajnym wcześniactwem, może być leczone nawet trzy dni po urodzeniu.
Małe, wszczepialne urządzenie stymulujące mózg radykalnie zmniejsza liczbę epizodów objadania się i pomaga schudnąć pacjentom z zaburzeniami odżywiania. O efektach pilotażowego badania poinformowali badacze z Perelman School of Medicine na Uniwersytecie Pensylwanii (USA).
Sterydy wziewne, jak i te o działaniu ogólnoustrojowym mogą powodować zmiany w objętości i strukturze istoty białej i szarej mózgu – wynika z badań naukowców z Uniwersytetu w Lejdzie w Holandii, opublikowanych w „BMJ Open”.
02.09.2022
1
To, co decyduje o wyjątkowości ludzkiego mózgu, związane jest również z podatnością na schorzenia neuropsychiatryczne – informują naukowcy, na podstawie analizy komórkowej budowy ludzkiego mózgu. Wyniki badań publikują na łamach najnowszego „Science”.