Podziel się z innymi:
2019-07-29
6
Statystyczny neurolog ma 49 lat i zaraz odejdzie na emeryturę
Źródło/Autor:
Wysokie Obcasy
Z kraju
neurochirurgia
trombektomia
Polskie Towarzystwo Neurologiczne
choroba Alzheimera
choroba Parkinsona
lekarze
szpitale
Ministerstwo Zdrowia
Narodowy Fundusz Zdrowia
rezydenci
stwardnienie rozsiane
spastyczność
programy lekowe
Polski neurolog ma średnio 49 lat i nie chce mieć sześciu-siedmiu dyżurów w miesiącu, woli zarabiać w sektorze prywatnym – mówi prof. Jarosław Sławek, prezes Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Pierwsze próby stosowania nieinwazyjnej stymulacji nerwu błędnego (tVNS) w leczeniu zaburzeń świadomości takich jak śpiączka dają nadzieję, że może się ona okazać skuteczna podobnie jak w przypadku depresji, padaczki czy zespołu pourazowego – mówili eksperci na sympozjum zorganizowanym przez fundację „Akogo”.
Odkrycie kluczowego mechanizmu w chorobie Huntingtona może utorować drogę do jej wczesnego wykrywania i leczenia – informuje „Nature Metabolism”.
31.10.2024
Centrum Kompleksowej Diagnostyki i Leczenia Stwardnienia Rozsianego otwarto w poniedziałek w Zabrzu. Placówka oferuje pacjentom pełną opiekę medyczną, nowoczesną rehabilitację oraz interdyscyplinarne wsparcie. Specjaliści podkreślają, że szybkie rozpoczęcie leczenia jest kluczowe dla zachowania sprawności chorych.
24.09.2024