Podziel się z innymi:
2017-01-25
6
Wyrok NSA: Szpital nie ma prawa odmówić pomocy
Źródło/Autor:
Dziennik Gazeta Prawna
Orzeczenie to może mieć wpływ na wszystkie placówki medyczne. Nie jest tajemnicą, że borykają się one z niedoborem lekarzy. NSA uznał jednak, że trudności organizacyjne nie mogą usprawiedliwiać nieudzielenia pomocy osobie w stanie nagłym, zagrażającym życiu lub zdrowiu. Sprawa dotyczyła dziecka, które po wypadku przetransportowano do jednego ze szpitali. Personel stwierdził, że nie ma na miejscu odpowiedniego specjalisty i przekierował pacjenta - ten wkrótce potem zmarł.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Udar mózgu może być objawem rzadkiej, groźnej choroby, tzw. zakrzepowej plamicy małopłytkowej (TTP) – powiedział PAP hematolog dr Michał Witkowski z Fundacja Na Rzecz Pomocy Chorym Na Białaczki. Pacjent z tym schorzeniem powinien szybko trafić do ośrodka hematologicznego.
02.12.2024
Pierwsze próby stosowania nieinwazyjnej stymulacji nerwu błędnego (tVNS) w leczeniu zaburzeń świadomości takich jak śpiączka dają nadzieję, że może się ona okazać skuteczna podobnie jak w przypadku depresji, padaczki czy zespołu pourazowego – mówili eksperci na sympozjum zorganizowanym przez fundację „Akogo”.
Odkrycie kluczowego mechanizmu w chorobie Huntingtona może utorować drogę do jej wczesnego wykrywania i leczenia – informuje „Nature Metabolism”.
31.10.2024