Podziel się z innymi:
2023-11-16

Mózg widzi to, czego się spodziewa

Źródło/Autor: PAP

Postrzeganie tego, co robią inni ludzie, może w większej mierze zależeć od własnych doświadczeń, niż od tego, co naprawdę robi dana osoba. Wskazały na to obserwacje mózgów osób chorych na epilepsję.

Mózg widzi to, czego się spodziewa
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Medyczny druk 3D z Polski
08.12.2023
Chirurdzy z kijowskiej Narodowej Specjalistycznej Kliniki Dziecięcej Ohmatdyt uzupełnili ubytki w czaszce trójki dzieci. Do tej operacji wykorzystali opracowane przez polskich naukowców bioresorbowalnych implantów, wykonanych w technologii druku 3D. Po 1,5 roku implanty zostaną wchłonięte i zastąpione naturalną kością.
Cechy charakteru wpływają na diagnozę demencji
08.12.2023
U osób bardziej sumiennych, ekstrawertycznych i skłonnych do pozytywnych emocji rzadziej diagnozowana jest demencja. Chodzi o to, że ich wymienione cechy osobowości pomagają takim osobom się dostosować do nowych wyzwań.
Nadmiar
03.12.2023
Bardzo wysokie stężenie cholesterolu HDL-C, u starszych osób zwiększa ryzyko demencji. Na szczęście taki poziom jest rzadki i ma związek raczej z zaburzeniami metabolicznymi niż z dietą.