Podziel się z innymi:
2022-09-01
Prof. Kostera-Pruszczyk: badania kliniczne i obserwacje pokazały, że dzieci z SMA w wieku do 6 miesięcy uzyskują najwyższą korzyść z terapii genowej
Źródło/Autor:
PAP
Badania kliniczne i późniejszych obserwacje pokazały, że dzieci w wieku do 6 miesięcy są grupą, która uzyskuje najwyższą korzyść z tej terapii genowej przy najniższym ryzyku działań niepożądanych – powiedziała w środę w czasie konferencji prasowej prof. Anna Kostera-Pruszczyk kierownik Katedry i Kliniki Neurologii UCK WUM.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Analiza fal mózgowych podczas snu pacjentów po urazie mózgu może ujawnić osoby z ukrytą świadomością, które prawdopodobnie wyzdrowieją – informuje pismo „Nature Medicine”.
06.03.2025
Ok. 1,5 tys. osób w Polsce cierpi na rzadką chorobę Wilsona – powiedziała prof. Anna Członkowska, neurolog z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Ze względu na różnorodność objawów – od wątrobowych, poprzez neurologiczne na psychiatrycznych kończąc – schorzenie jest trudne do zdiagnozowania.
28.02.2025
Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu otrzymał diamentowy status w ramach programu ESO Angels Awards. Dzięki ulepszeniu procedur jego specjaliści w IV kwartale 2024 r. skrócili o 37 proc. czas potrzebny na przeprowadzenie procedury ratującej zdrowie i życie pacjentów z udarem – podał szpital.