Podziel się z innymi:
2022-08-22

Wyczekiwany lek na SMA na wrześniowej liście refundacyjnej. Jest decyzja resortu

Źródło/Autor: Rynek Zdrowia

Lek Zolgensma, nazywany też najdroższym lekiem świata, znajdzie się na wrześniowej liście leków refundowanych w Polsce. Poinformował o tym w poniedziałek 22 sierpnia minister zdrowia Adam Niedzielski. - Będzie przeznaczony dla dzieci w wieku do 6 miesięcy i podawany w wyniku programu przesiewowego - zapowiedział szef resortu.

Wyczekiwany lek na SMA na wrześniowej liście refundacyjnej. Jest decyzja resortu
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Medyczny druk 3D z Polski
08.12.2023
Chirurdzy z kijowskiej Narodowej Specjalistycznej Kliniki Dziecięcej Ohmatdyt uzupełnili ubytki w czaszce trójki dzieci. Do tej operacji wykorzystali opracowane przez polskich naukowców bioresorbowalnych implantów, wykonanych w technologii druku 3D. Po 1,5 roku implanty zostaną wchłonięte i zastąpione naturalną kością.
Cechy charakteru wpływają na diagnozę demencji
08.12.2023
U osób bardziej sumiennych, ekstrawertycznych i skłonnych do pozytywnych emocji rzadziej diagnozowana jest demencja. Chodzi o to, że ich wymienione cechy osobowości pomagają takim osobom się dostosować do nowych wyzwań.
Nadmiar
03.12.2023
Bardzo wysokie stężenie cholesterolu HDL-C, u starszych osób zwiększa ryzyko demencji. Na szczęście taki poziom jest rzadki i ma związek raczej z zaburzeniami metabolicznymi niż z dietą.