Podziel się z innymi:
2020-02-28
Śmieciowe jedzenie szybko rozregulowuje apetyt
Źródło/Autor:
Wyborcza.pl
Wystarczy tydzień na wysokotłuszczowej i wysokocukrowej diecie, by mieć gorsze wyniki w testach pamięci i uzależnić się od śmieciowego jedzenia – przekonują naukowcy.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Łódzkie Towarzystwo Alzheimerowskie, które od 27 lat prowadzi w Łodzi Środowiskowy Dom Samopomocy (ŚDS) dla Osób z Chorobą Alzheimera, planuje otwarcie drugiej placówki. Kierowniczka ŚDS Maja Maciaszczyk wskazuje, że nadal brakuje rozwiązań systemowych, np. polskiego planu leczenia tej choroby.
22.09.2025
W dniach 17–20 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się 47. Ogólnopolski Zjazd Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów. W wydarzeniu wezmą udział specjaliści z całego kraju, a program obejmie najważniejsze zagadnienia współczesnej neurochirurgii.
15.09.2025
Siedzący tryb życia jest niezależnym czynnikiem ryzyka choroby Alzheimera – informuje pismo „Alzheimer s & Dementia”.
15.05.2025